Zestaw głośnomówiący

www.perswazjareklamowa.com.pl

Rozmowa przez telefon komórkowy w czasie jazdy nie jest zakazana, ale pod pewnymi warunkami. Złamaniem przepisów jest poruszanie się autem i równoczesne trzymanie słuchawki przy uchu. Za takie zachowania grozi nam mandat oraz punkty karne.

Takie restrykcje są logiczne, bo korzystając w ten sposób z łączności telefonicznej rozpraszamy się i nie mamy pełnej kontroli nad autem. W takim układzie należy sięgnąć po zestaw głośnomówiący. Do większości komórek i smartfonów dołącza się prosty zestaw słuchawkowy, który w typowych sytuacjach wystarcza.

Oprócz tego dostępne są także bardziej zaawansowane rozwiązania głośnomówiące, których praca jest oparta na technologii Bluetooth. Zapewnia ona bezprzewodową transmisję dźwięku pomiędzy telefonem a stacją roboczą. Możemy więc słyszeć na głośniku, co mówi nasz rozmówca, a za pomocą wbudowanego w stację mikrofonu swobodnie rozmawiać.

Oczywiście w całym procesie pośredniczy nasz aparat telefoniczny. Niektóre z aut są fabrycznie wyposażone w takie moduły.