Uwaga na koszty napraw

Bydgoszcz

Nowy samochód jest marzeniem każdego młodego człowieka, który właśnie ukończył kurs prawo jazdy. Nowy jednak nie zawsze oznacza auto prosto z salonu. A raczej należałoby powiedzieć – rzadko kiedy oznacza auto z salonu. Dopóki nie mamy bogatych rodziców, którzy chętnie wyłożą środki na nasze przyszłe cztery kółka, pozostaje zebrać kilka tysięcy i szukać starszego modelu.

Czy stare roczniki są złym wyborem lub muszą oznaczać masę kłopotów? Niekoniecznie. Największą zaletą kupowania samochodu, który ma już kilkanaście i więcej lat jest wspomniana cena. Jeśli idzie ona w parze z dobrze zachowanymi elementami układu napędowego, kierowniczego czy hamulcami to zakup jest na pewno dobrą decyzją. Niestety często zdarza się, że stare auta są na tyle zużyte, że już na początku właściciel musi zapłacić za auto podwójną stawkę. Drugie tyle wyda bowiem w warsztacie samochodowym.

Koszty napraw są rzeczą, które zdecydowanie trzeba traktować priorytetowo, jeśli chodzi zakup auta używanego, zwłaszcza starszego rocznika, który najprawdopodobniej co jakiś czas będzie wymagał wizyt w warsztacie.