Sposób na ubezpieczenie

controlling.dbać.com.pl Najlepsze akcesoria samochodowe w internecie a wśród nich nakładki na pedały samochodowe

Z finansowego punktu widzenia zmorą młodych kierowców jest ubezpieczenie samochodu. Oczywiście nie warto unikać tego rodzaju opłat, zwłaszcza obowiązkowego OC. W razie wypadku koszty będą bowiem znacznie wyższe niż nawet oferta najmniej opłacalnego ubezpieczyciela. Niemniej jednak z pierwszym samochodem przeprawa z ubezpieczycielami jest niełatwa. Stawki są maksymalnie wysokie. Młody kierowca nie ma jeszcze żadnej historii, a ryzyko, ze dojdzie do wypadku jest większe – przynajmniej wg szacunków firm ubezpieczeniowych. Słowem: trzeba zapłacić więcej.

A jak zmniejszyć te nieprzyjemnie wysokie opłaty? Przede wszystkim warto zastanowić się nad współwłaścicielstwem auta. Może ojciec, wujek albo brat są już doświadczonymi kierowcami? Oni będą mogli liczyć na korzystniejsze stawki. Jeśli staną się współwłaścicielami auta to za ubezpieczenie zapłacisz mniej.

Poza tym, niższą stawkę dostaniesz na auto o niedużej pojemności skokowej. Jeśli nie masz wygórowanych wymagań co do parametrów auta, najlepiej wybierz takie z pojemnością poniżej dwóch litrów. Wówczas stawka będzie mniejsza, a do tego będziesz zużywać mniej paliwa.