Po pierwsze: bezpieczeństwo

manitou Przegląd rejestracyjny w Warszawie na Okęciu zrobi stacja diagnostyczna z Warszawy

Bezpieczeństwo jazdy ani parametry auta temu sprzyjające nie są z reguły na liście priorytetów młodych kierowców. Kiedy chłopak kupuje auto, chce by było no szybkie, dobrze się prowadziło, świetnie wyglądało i było w miarę tanie. Jeśli przy okazji jest bezpieczne, to dobrze. Jeśli jednak nie sprzyja wysokiemu bezpieczeństwu jazdy, to młody nabywca samochodu zazwyczaj za bardzo się tym nie przejmuje.

Tymczasem warto zwrócić uwagę przynajmniej na kilka podstawowych elementów, które wiążą się z bezpieczeństwem jazdy. W przeciwnym razie wydasz pieniądze na zakup śmiertelnej pułapki. Choć brzmi to drastycznie, niestety nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. W sprzedaży można znaleźć auta w bardzo złym stanie, ale świetnie zamaskowanymi usterkami.

Już na początku warto zwrócić uwagę na to, czy płyn hamulcowy nie wycieka. Nieszczelne przewody mogą sprawić, że skuteczność hamowania będzie zerowa. Do tego nie zawsze poduszki powietrzne faktycznie znajdują się pod zaślepkami, choć sprzedawca twierdzi, że jest inaczej. Zwróć także uwagę na ewentualną rdzę i miejsce jej występowania.