Małe auto dla chłopaka?

atlas maszyny serwis Towarzystwo Gospodarcze TASK Sp. z o. o.

O rozmiarach aut, jakimi jeżdżą mężczyźni krążą różne plotki. Właściwie można powiedzieć, że plotki te faworyzują małe samochody. Czy jednak faktycznie niewielkie auto będzie dobrym, pierwszym zakupem dla młodego kierowcy?

Zdania na ten temat są podzielone. Niewielkie Punto czy nawet Tico na pewno ma wiele zalet. Po pierwsze, takie samochody zwykle są stosunkowo niedrogie. Budżet młodego kierowcy zazwyczaj nie jest zbyt duży, więc im auto tańsze, tym lepiej. Małym samochodem również łatwo o miejsce parkingowe. Mniejsze są także koszty utrzymania. Jeśli auto spala średnio cztery litry na setkę, to portfel młodego kierowcy nie będzie mocno obciążony.

Jakie więc są głosy przeciw? Okazuje się, że tych również nie brakuje. Małe auta odradzają przede wszystkim osoby, które przesiadły się z niewielkiej maszyny do większego modelu. Minus takiej przesiadki to trudne do wyeliminowania nawyki z poruszania się po mieście małym samochodem. Jeśli masz zamiar niebawem i tak zmieniać samochód na auto rodzinne, to być może lepiej albo poczekać z zakupem albo od razu kupić coś większego.