Jonizator powietrza

ładowarki serwis http://www.rol-bud.net/serwis-maszyn/ serwis maszyn budowlanych

Jeszcze jeden ciekawy sposób, aby uczynić przebywanie w samochodzie przyjemniejszym. Doskonałym uzupełnieniem działania odświeżacza, a czasami alternatywą dla niego są jonizatory powietrza. Również nie zaliczają się do urządzeń drogich, a potrafią odegrać bardzo pozytywną rolę.

Podłącza się je zazwyczaj do gniazda zapalniczki, choć istnieją modele zasilane bateryjnie – są jednak mniej ekonomiczne i zwykle nie tak efektywne. Zadaniem jonizatora jest oczyszczanie powietrza z niepożądanych zapachów i składników, a przy tym generowanie korzystnych dla nas jonów. Do niektórych jonizatorów można wlać kilka kropel specjalnego olejku zapachowego, który sprawi, że urządzenie zamienia się dodatkowo w bardzo skuteczny odświeżacz powietrza.

Z całą pewnością jest to interesujące akcesorium, które wielu kierowcom przypadnie do gustu. Warto sięgać po jonizator szczególnie latem, gdy wewnątrz auta łatwo może wytworzyć się niezbyt przyjemny zaduch. Jeszcze gorzej, jeśli akurat w naszym pojeździe zabrakło klimatyzacji.

Wówczas sięgnięcie po jonizator jest wręcz konieczne.