Fiat Seicento Sporting

www.shiroroom.pl Okręgowa stacja kontroli pojazdów Warszawa Wawer robi przegląd rejestracyjny angas.pl

Fiat Seicento to dobre auto na początek. Zwłaszcza, jeśli wybierzesz wersję sporting. Wprawdzie samochód ten nie kojarzy się raczej z torami wyścigowymi – nawet design nie nawiązuje do modeli sportowych. Wciąż jednak jest to przyjemnie autko, które sprawdzi się doskonale przede wszystkim w mieście.

Wersja sporting może pochwalić się całkiem niezłym przyspieszeniem, przynajmniej gdy mowa o średnich prędkościach. Zanim dotrze do setki mija trochę czasu, ale przy miejskich prędkościach maksymalnych 70 – 80 km/h Seicento radzi sobie bardzo dobrze.

Zaletą auta jest też na pewno niska cena. Ale nie można zapomnieć i o wadach. Do tych należy niska moc silnika – 54 KM przy pojemności 1.1. Słaba strona tego modelu Fiata to także wysokie spalanie. Samochód potrzebuje przynajmniej 7 litrów na sto kilometrów, nie jest to wiec typowo oszczędne auto pod tym względem.

Auto z racji niewielkiej konstrukcji nie należy też do czołówki pod kątem bezpieczeństwa. Dlatego Seicento nie nadaje się dla potencjalnych „piratów drogowych” i wiernych miłośników dużych prędkości na ostrych zakrętach.