Co sprawdzić podczas zakupów?

impuls-moda.com.pl http://katalizatory.pro/katalizatory/skoda-yeti

Auto dla chłopaka to z reguły auto używane. W praktyce oznacza to samochód, który przeżył na drodze już wiele. Ma za sobą kilka głębokich dziur, w które wjechał ze zbyt dużą prędkością i pewnie niejedną stłuczkę na zatłoczonym skrzyżowaniu. To jednak niewielki problem, o ile auto nie doznało poważnych uszkodzeń.

Znacznie większym kłopotem może się okazać wysokie zużycie systemów auta. Silnik może nie mieć tyle koni mechanicznych iloma mógł się poszczycić przed laty, a hamulce będą działać zdecydowanie zbyt słabo. Z tego powodu warto dobrze obejrzeć auto przed zakupem. Na co jednak zwrócić uwagę?

Najlepszym i prostym testem stanu technicznego auta jest sprawdzenie, czy z rury wydechowej samochodu nie wylatuje dym czy pasta bosal. To znak, że układ napędowy lub wydechowy działa niewłaściwie. Dobrym pomysłem jest też to, by dokładnie obejrzeć karoserię. Mocno szpachlowana w wielu miejscach będzie świadczyć o „bogatej” historii wypadkowej auta.

Poza tym, najlepiej zabrać do obejrzenia samochodu kogoś doświadczonego, kto zna się motoryzacji. Bez pomocy fachowca łatwo jest przepłacić za auto w złym stanie technicznym.