Auto bez badań technicznych?

www.pommerania.pl merlo ciągnik

Samochód, który kupujesz powinien być wcześniej regularnie sprawdzany pod kątem technicznym. Mimo że wizyty w stacji kontroli pojazdów są obowiązkowe, to jednak nie każdy się na przegląd wybiera. W dodatku takie auta, które dawno nie były kontrolowane, czasem trafiają na sprzedaż. Co gorsza, na sprzedaż trafiają też samochody, które nie przeszły kontroli i nie zostały naprawione.

Oczywiście podobnych ofert najlepiej unikać jak ognia. Kiedy kupujesz pierwsze auto, sprzedający może chcieć wykorzystać Twój brak doświadczenia. Nawet jeśli zapytasz, dlaczego samochód nie ma badań technicznych, sprzedawca zapewne będzie miał gotową odpowiedź. Najczęściej w takich wypadkach sprzedający próbują zgonić winę na jakąś drobną, niedrogą do naprawienia usterkę, którą po prostu nie mieli czasu się zająć. Nie daj się na to nabrać.

Nikt, komu zależy na sprzedaży auta, nie będzie próbował znaleźć chętnego bez wykonania badań technicznych. Problem jednak w tym, że niektóre auta mają tak znaczące usterki, że sprzedawca nie chce inwestować w naprawę. Liczy na to, że nowy właściciel po prostu późno zorientuje się w całej sytuacji.