Apteczka może uratować życie

czescirowerowe.bezpłatne.com.pl Serwis i skup maszyn budowlanych http://www.rol-bud.net/ regeneracja części i pomp hydraulicznych

Co ciekawe, apteczka służąca do udzielania pierwszej pomocy nie należy do wyposażenia obowiązkowego. Jeśli nie będziemy jej mieć w samochodzie, nie poniesiemy z tego tytułu odpowiedzialności i policja nie ma prawa ukarać nas mandatem. Czy to oznacza, że możemy ją zlekceważyć? Absolutnie nie, ponieważ są sytuacje, w których może uratować ona życie nam lub innym osobom.

Brak apteczki jest coraz rzadszy, ponieważ większość producentów aut wyposaża je w standardowy zestaw medycznych akcesoriów. Jeśli akurat nie mamy ich pod ręką, bez żadnego problemu można kupić apteczkę z kompletem przedmiotów, które w razie wypadku i odniesienia ran mogą bardzo pomóc. Często jest tak, że brak apteczki czyni nas całkowicie bezradnymi, na przykład jeśli wystąpi obfite krwawienie, które należy zatamować jeszcze przed przyjazdem karetki.

Zgodnie z prawem osoby uczestniczące w wypadku i będące jego świadkami nie mogą pozostawić osób rannych bez pomocy, zwłaszcza jeśli zachodzi ryzyko utraty przez nie zdrowia lub życia.